Tuzla City je do pobjede stigao u 20. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 2:0 i to potpuno zasluženo.

Bio je ovo debi Husrefa Musemića na klupi "plavo-bijelih". Musemić je svojevremeno radio i na klupi Slobode, kada je tuzlanski premijerligaš izborio plasman u Evropu kao viceprvak BiH.

Golovi na Tušnju viđeni su u drugom poluvremenu.

U 49. minuti novajlija Goran Brkić glavom je poslao loptu iza leđa Adnana Golubovića. Uspio je Brkić uraditi ono što nije u petom minuti, kada mu je golman Slobode odbranio penal.

Dvoboj je riješen u 61. minuti. Konačan ishod postavio je Rustemović glavom poslije kornera.

Sloboda je pokazala premalo u gradskom derbiju. Crveno-crni su najbliži postizanju gola bili u finišu prvog poluvremena, kada je Dženis Beganović pokušao glavom, a Muminović na golu Tuzla Cityja pokazao zašto je prvi izbor među stativama.

Tuzla City je sedmi na tabeli sa 30 bodova, a Sloboda je ostala osma sa 22 boda, devet više od zone ispadanja.