14
Mart

Tuzlanski teniser Adian Kurtćehajić osvojio prvo mjesto u Zagrebu

Mladi teniser Adian Kurtćehajić pod vodstvom trenera mr.sc. Amara Ćišića, ispred tenis Kluba "Zmaj od Bosne" iz Tuzle, još jednom je pokazao da je veliki borac i da je veliki pobjednik.

Tuzlarije

Na turniru u Zagrebu, Zagi Babolat Open do 10, u veoma jakoj konkurenciji od 30 učesnika iz regiona, osvojio je prvo mjesto savladavši u finalu Ogrizek Jakova.

Adijan koji ima samo 9 godina osvojio je brojne turnire u Bosni i Hercegovini u kategoriji dječaka do 10 godina. Bio je treći na Mastersu i drugi je na rang listi Tenis Saveza Bosne i Hercegovine.

Tuzlarije

Amar Ćišić, kao neko za čije ime se već duži niz godina vežu brojni teniski prvaci Bosne i Hercegovine, ističe da je Adian Kurtćehajić, mlada nada BH tenisa od koje s pravom očekujemo veliki uspjeh.

-Pobijedivši u kategoriji do deset godina još jednom je dokazao kako je blistava karijera pred njim, ističe trener Amar. Sretni smo zbog osvojenog izuzetno konkurencijski jakog turnira, ali mi ćemo i dalje intenzivno raditi i pripremati se za dalje.

Last modified on ponedjeljak, 14 Mart 2022 22:34