Zmajevi su plasman na smotru najboljih reprezentacija Starog kontinenta izborili kao jedan od četiri najbolja trećeplasirana tima.

Austrijanci su bolje otvorili utakmicu i od samog starta imali su rezultatsku prednost. U nekoliko navrata imali su i četiri gola prednosti, a da nisu bili brzopleti u pojedinim momentima, prednost je mogla biti i veća.

Jednostavno, nismo imali ideje u napadu, nismo bili na najvećem nivou u odbrani, a ni naši golmani se nisu proslavili.

Rezultat toga je da smo cijelo poluvrijeme stizali rezultat, a u igri su nas držali Karačić, Perić i Stjepanović.

Na otvaranju drugog dijela Austrijanci su već u prvom napadu otišli na plus pet (16:11). Sredinom drugog poluvremena golovima Haseljića uspjeli smo smanjiti na minus tri (21:18), ali se domaći ubrzo vraćaju na pet golova prednosti.

Domaći su do kraja meča uspjeli sačuvati prednost, trijumfom su izborili plasman na Evropsko prvenstvo, na kojem će igrati i BiH.

Žrijeb grupa za Evropsko prvenstvo bit će održan 6. maja.